Mentoring je primárně o transferu zkušeností a nabízí zkratky (Podcast HRoviny #1)

Jaký je rozdíl mezi mentorem a koučem? Jak jako mentor poznám vyžádanou a nevyžádanou radu?
Můžeme být úspěšní i bez mentora?
Jak motivovat zaměstnance, aby k mentoringu přistupovali zodpovědně?
Rada číslo 1 je udržet na uzdě své vlastní ego.
Jak měřit rozvoj a efektivitu mentoringu?
Epizodu si můžete poslechnout na:
Další zajímavé články? Máme:
Hybrid přichází. Co to pro nás znamená?
Držet prst na tepu doby se vyplácí a nejinak tomu je i v oblasti způsobu výkonu práce. Nelze si nevšimnout, že vpřed se čím dál víc dere hybridní model práce (více o něm píšeme zde). Není divu. Málokdo si dokáže představit, že bychom se plně vrátili do toho, co jsme znali z roku 2019 a přišli o některé nesporné přínosy práce z domova. Zároveň ale nelze ignorovat nevýhody plně remote režimu. Chtělo by to prostě od každého trochu.
Reálná nebo zdánlivá produktivita? A za jakou cenu?
Ve světle událostí roku 2022 se mnohým může zdát, že pandemie, která po dlouhou dobu byla velkým tématem a strašákem pro mnoho firem se udála už vlastně velice dávno. Není tomu ale tak, a proto je právě teď čas bilancovat. Firmy se zajímají o to, jak se jim vedlo v chaotické době plné změn. Chtějí také vědět, jaké dopady na jejich byznys měl přesun práce do on-line prostředí a téměř výhradní práce na dálku.
Language Teaching vs. Language Mentoring
When English skills suddenly take on new importance (after a promotion or a move to a new company or when the company language is changed to English, for example), so does the method of learning.
Když se organizace nerozvíjí, přestává být relevantní (Podcast HRoviny #2)
Tohle povídání je hlavně o rozvoji (primárně lidí) a proč je důležité nad tím uvažovat strategicky a dlouhodobě. Jak ve firmě nastavit rozvoj? Jak důležité je mít rozvoj napojený na obchodní cíle firmy? Jakou roli v rozvoji hraje HR? Jak motivovat zaměstnance k celodenním workshopům? Jak finančně náročné je pro firmu být „učící se organizací?"
Jak zjistíte, že jsou vaši lidé přehlcení a že už je „digi svět“ pohlcuje
Stejně jako celý svět, i oblast komunikace prošla za poslední dva roky ohromnou proměnou. Poznali jsme mnohdy i zcela nové způsoby práce a v mnoha směrech jsme se stali efektivnějšími. Taková radikální změna, jako je přechod z každodenní práce v kanceláři na práci z domova a pouze online, s sebou ale zákonitě může nést i mnohé stinné stránky.
Změny – proč se jich bojíme a co může přinést jejich přijetí
Pomalu, ale jistě přichází teplé období, po kterém, jak všichni doufáme, už nebude následovat další půlrok v lockdownu. A to znamená, že se po dvou letech ad hoc řešení nečekaných situací a balancování na vlnách nejistoty budeme moct vrátit k tomu, jak jsme to dělali vždycky. Hurá. Anebo ne?
Růstové nastavení mysli a proč je pro váš tým zásadní
Nastavení mysli neboli mindset je často skloňovaný pojem. Není se čemu divit. Právě to, jak nahlížíme na svět je totiž základem pro téměř jakýkoliv rozvoj osobnosti. I proto je slovo Mindset součástí názvu naší společnosti. Nechceme vám jen pomoci měnit skutečnosti okolo, ale také vám samotným umožnit podívat se na svět jinýma očima. Tak totiž uvidíte možnosti, které vám dříve byly skryté a nedostupné.
Nový normál – jak v něm dobře fungovat a jak moc jsme „zonliněli“
Máme za sebou poměrně dynamické pracovní home officové roky, ale snad není až moc troufalé tvrdit, že se situace s nutností remote práce začíná uklidňovat. S tím také často přichází nadšení a očekávání návratu k „normálu”.
Vzdělávání má primárně vycházet z nás. Z toho, že se nám chce (Podcast Slovo má...)
Odjíždím z podcastového studia. Volám ženě. Eva: Jaké to bylo? Já: Nevím, nic si nepamatuju 😲 Eva: ... (její výraz si jen domýšlím)