Blog Mindset Mentors


  • Kategorie
  • Podcast
  • MM v médiích
  • Moderní způsoby práce
  • Leadership
  • Vzdělávání a (sebe)rozvoj
  • Mindset
Odmítat byznys v B2B? Proč a jak na to.

Odmítat byznys v B2B? Proč a jak na to.

Je důležité se v byznyse naučit říkat NE, abychom si udrželi zaměření, kvalitu služeb i ziskovost. V tomto rozhovoru se dozvíte, proč je důležité v B2B byznyse odmítat poptávky, který nepatří do vašehocore byznysu. A také, jak to dělat.

Jak mluvit tak, aby nám druzí rozuměli

Jak mluvit tak, aby nám druzí rozuměli

Pokud si přejete kvalitní vztahy, jistě budete souhlasit se starým známým klišé, které nám říká, že komunikace je klíč. A aby tedy naše vztahy s druhými byly dobré, měly by i naše rozhovory mít nějakou kvalitu. To se ale mnohem snáze řekne, než udělá. A i pokud máme z konverzace dobrý pocit, ještě to neznamená, že to tak vnímá i druhá strana. Komunikace je prostě věda.

Proč a jak se stát lepším komunikačním partnerem

Proč a jak se stát lepším komunikačním partnerem

Na konverzaci jsou stejně jako na tango potřeba dva lidé. Možná to vyznívá logicky, přece si nebude člověk sám mluvit jen tak pro sebe, že? Když se ale na rozhovory, které vedou ostatní kolem vás nebo vy sami podíváte detailněji, možná budete nemile překvapeni. To, že proti sobě fyzicky stojí nebo sedí dva lidé totiž neznamená, že jsou oba v tomto procesu komunikace plně přítomni. Naprostá zainteresovanost v konverzaci je ale základní podmínkou její konstruktivnosti.

Zlost, vztek a frustrace: k čemu jsou a proč se s nimi učit pracovat

Zlost, vztek a frustrace: k čemu jsou a proč se s nimi učit pracovat

Co pro vás znamená mít vztek? Naštvat se a přejít to? Nebo se vám tep zvedne na stopadesát za minutu, rozšíří se zorničky, zrudnou tváře, potí se vám ruce? Pro některé z nás vztek znamená dokonce i ztrátu sebekontroly. Doslova neschopnost se ovládnout. A nemít kontrolu nad vlastní hlavou člověka často přivádí do svízelných situací. Nejeden z nás potom lituje svého jednání, které zraňuje nejen naše okolí, ale především nás samotné. Naší vlastní sebehodnotu.

Posloucháte nebo nasloucháte? A skutečně na tom tolik záleží?

Posloucháte nebo nasloucháte? A skutečně na tom tolik záleží?

Na komunikaci můžeme pohlížet z různých směrů. Najdou se i tací, kteří se diví tomu, proč se jako Mindset Mentors na komunikaci tak úzce zaměřujeme. Mluvit přece umíme všichni, ne? To sice ano, ale zdaleka to ještě neznamená, že si dokážeme s někým opravdu kvalitně popovídat. Být dobrým komunikačním partnerem je velké umění, které stojí na několika pilířích. Jedním z nich je aktivní naslouchání. Pro opravdu kvalitní konverzaci je totiž úplně stejně důležité, jako naše schopnost umět se vyjádřit.

Změny – proč se jich bojíme a co může přinést jejich přijetí

Změny – proč se jich bojíme a co může přinést jejich přijetí

Podzim je tu a i když se potýkáme s mnoha těžkostmi, snad nás aspoň nečeká další půlrok v lockdownu. To znamená, že se po dvou a půl letech ad hoc řešení nečekaných situací a balancování na vlnách nejistoty budeme moct vrátit k tomu, jak jsme to dělali vždycky. Hurá. Anebo ne?


Odebírejte novinky z našeho blogu! 

Z našeho světa aneb co se děje u nás na IG