Blog
Sedmero pro zvýšení osobní produktivity očima HR stratéga Milana Rataje
Životní tempo se zrychluje a zvyšují se také očekávání. Efektivní využívání času a zdrojů se ze sféry klišé posouvá do pozice jedné z klíčových dovedností. Od mnoha lidí slýchám, že se potýkají s problémem nízké produktivity a neschopností plně využívat svůj čas. Vliv na to může mít množství práce nebo nesoustředěnost, značný podíl mohou hrát i sociální sítě a informační smog.
5 tipů pro smysluplnější meetingy
Jak vypadá váš kalendář? Možná v něm svítí na sebe těsně navazující meetingy od rána do pozdního odpoledne. To vypadá jako skutečně produktivní den! Co když je ale realita taková, že běžíte (nebo se přepojujete) z jednoho meetingu na druhý a tak tak mezitím stíháte skočit na toaletu a pro kávu, jen abyste zjistili, že v případě dobré poloviny z nich by se nic nestalo, kdybyste tam vůbec nebyli? Dnes vám přinášíme popis pár nejčastějších nešvarů, které vedou k neefektivitě schůzek a doporučení, jak s nimi zatočit.
Jak zlepšit svoje vyjadřování #2: Jakou roli hraje úsměv a co dělat, když jsem nervózní
V první části článku jsme se podívali na obsah našich sdělení při prezentacích nebo jiných projevech a na neverbální komunikaci. A možná vás překvapil i vlastní hlas. V tomto druhém „díle” se podíváme na sílu úsměvu a na tipy, jak uvolnit stres a napětí. Dnes vám přinášíme popis pár nejčastějších nešvarů, které vedou k neefektivitě schůzek a doporučení, jak s nimi zatočit.
Jak zlepšit svoje vyjadřování #1: Váš obsah a řeč těla
Mluvíte někdy před skupinou lidí? Prezentujete? Pokud si chcete zlepšit své vyjadřovací schopnosti a zvědomit si svou neverbální i verbální komunikaci a být tak lepšími komunikačními partnery právě při přednesu nebo prezentacích, pak přesně pro vás může být tento článek. Je kompilací šestidílného seriálu, který vycházel formou příspěvků na LinkedIn a přinášíme ho ve dvoudílném článkovém „seriálu”.
Jak vybudovat mentoringový program na pracovišti
Přemýšlíte o zavedení mentoringového programu na vašem pracovišti? Přinášíme partnerský článek od Femme Palette, ve kterém najdete navrženou strukturu, kterou byste se měli řídit pro úspěšné vybudování mentoringového programu.
Když to mezi kolegy neklape #2: Efektivní metody řešení konfliktů v pracovním prostředí
Znáte to - v každé organizaci se občas vyskytnou spory mezi zaměstnanci, nebo dokonce mezi členy týmu a jejich lídrem. Ale co udělat, když se taková situace stane? Jak najít nejvhodnější řešení sporů? Direktivní rozhodnutí o tom, jak spor vyřešit často nestačí. V následujícím článku se podíváme na různé způsoby řešení sporů a pomůžeme vám najít ten nejlepší postup pro vaši organizaci.