Mentoring


Rozvíjíme vaše kompetence v oblastech komunikace, mindsetu, sebeřízení a leadershipu. Ať už jste lídr, CEO či majitel firmy – nebo jen jednoduše chcete umět dobře komunikovat.
Mentoring

Pro koho mentoring je

Pro lídry, majitele firem, manažery, vedoucí týmů a všechny, kdo mluví s lidmi - pro ty všechny mentoring děláme. Pracovali jsme ale i pro osobnosti například v politické nebo neziskové sféře.

V čem se zdokonalíte

Jsme připraveni vám pomoci s následujícími tématy, případně s čímkoliv, co vám zrovna brání na cestě k úspěchu:

  • Práce s emocemi v komunikaci
  • Prevence a deeskalace konfliktů
  • Asertivita a respektující komunikace
  • Překonání bloků a budování růstového nastavení mysli
  • Zvyšování odpovědnosti napříč organizací
  • Rozvoj sebeřízení členů týmu
  • Dávání rozvojové zpětné vazby a ocenění
  • Delegování a komunikace očekávání z pozice lídra

Kam vás mentoring dovede 

Posunete se ve svých lídrovských dovednostech vpřed, budete komunikovat lépe, jasněji a s jistotou.

Díky konkrétní a pravidelné zpětné vazbě budete mít přehled, kde je ještě prostor pro zlepšení a jak ho dosáhnout.

Na konci spolupráce nás čeká společné vyhodnocení vašich cílů a plán, jak na svém rozvoji můžete dál pracovat bez nás a mentoringu.

Rádi vám zpracujeme i přehledný report a připojíme nabídku navazujících služeb, pokud byste se rozhodli i nadále na svém rozvoji pracovat s námi.

mentoring

Co konkrétně vás tedy čeká 

Nejdříve se sejdeme, ideálně osobně (případně online), a podrobně rozebereme vaše potřeby a představy, v čem se chcete zlepšit.

Připravíme vám nabídku, nad kterou se znovu potkáme, odladíme zbývající nejasnosti a nachystáme si plán spolupráce.  

Průměrně mentoring s klientem trvá 3–6 měsíců a setkáváme se 1× 14 dní na 1 - 1,5 hodiny.

Po každém sezení budete mít k dispozici zápis. Bude potřeba vaše příprava v podobě praktických cvičení a přenášení probraných témat do reality. 

Co přesně je mentoring 

Podstatou mentoringu je sdílení a hluboký vhled mentora do problematiky.

Sdílení vlastních zkušeností a poskytování vyžádaných rad ze strany mentora slouží klientovi jako možná inspirace k hledání jeho/její vlastní cesty. Mentor je tedy studnicí know-how, nabízí paletu možných řešení, nastavuje zrcadlo a zároveň se umí správně ptát a dává konstruktivní zpětnou vazbu. 

Mentor je klientovi partnerem na cestě za novým poznáním a dovednostmi. Zodpovědnost za cestu vpřed však nese hlavně mentee, tedy klient, ne mentor. 

„Řekni mu všechno, co znáš.” požádal Odysseus svého přítele Mentóra, když odjížděl do trojské války a nechtěl nechat vzdělání svého syna Télemacha náhodě.

Náš hlavní mentor

Šimon Steffal mentoring

Šimon Steffal

Šimon vystudoval psychologii na UNYP/ Empire State College a Mezinárodní vztahy a diplomacii na Anglo-Americké Univerzitě. Je také akreditovaný mentor, člen EMCC. Jeho práce na seberozvoji je nekonečná. Díky svým mnohaletým zkušenostem z firemního prostředí a psychologickému vzdělání dokáže poskytnout hluboké vhledy do nejrůznějších situací – od základních komunikačních situací přes týmovou dynamiku, sebeřízení a budování zodpovědnosti, až po principy human based leadershipu, strategie rozvoje jednotlivců, týmu i celé organizace a s tím spojenými procesy. Šimon je zakladatelem a jedním z majitelů Mindset Mentors a mentoring je jeho parketa.

Akreditovaný Mentor
Vzdělávací program MŠMT

18+ let praxe v byznysu
Nastavování procesů, mentoring a facilitace

Člen EMCC
emccczech.cz

Reference


Se Šimonem jsme se potkávali zhruba půl roku a během našich sessions jsme vždy velmi přímočaře iterovali posloupnost: návrh/identifikace problému -> diskuze -> moje vlastní zapojení do řešení (rozmyšlení detailů, projetí relevantní literatury, action steps) -> závěr/feedback. Témata pokrývala poměrně širokou škálu (nejen) pracovní sféry a ke všem měl Šimon co relevantního říci, a zpatra, tj. i když jsme předem téma nezmiňovali. To mě vede k přesvědčení, že Šimon je skutečný odborník minimálně na oblasti firemní komunikace, leadershipu nebo kultury a že i dalším může pomoci tak jako mně. Vřele doporučuji.

Vojtěch Hermann
AlgoTrading Lead, Second Foundation


Pracovně jsem se dostal na pozici, která pro mě byla výzvou a nesla řadu překážek, které jsme společně s panem Štefallem dokázali odstranit a i díky tomu se projekt vydal správnou cestou. Jako bonus mi to všechno pomohlo i v soukromém životě, kam jsem spoustu věcí za sezení mohl přenést. Šimonovi ještě jednou děkuji a pokud budu i v budoucnu potřebovat, tak vím kam se znovu obrátím.

Jakub Šístek
Product Owner, Ematiq


Mým hlavním záměrem bylo zlepšit rétoriku, veřejné vystupování, poskytování zpětné vazby i zvládání konfliktů, typicky diskuzních. Nejen, že jsem díky Šimonovi zaregistrovala notný posun ve všech vytyčených oblastech a cílech, ale pro mě překvapivým vedlejším efektem tréninků bylo i zvýšení sebevědomí jako takového a tudíž i jistoty v sebeprezentaci. Jsem klidnější, jdu do debat s menším strachem a vím, co dělat, abych nabytou úroveň udržela. Díky, 6/5! :)

Markéta Gregorová
Europoslankyně, Česká pirátská strana


Změňte to.