Mindset Mentors v médiích


Šimon Steffal jako TEDx speaker! Unlocking growth with tiny experiments

Šimon Steffal představuje transformační přístup k osobnímu a profesnímu rozvoji. Tato přednáška se zaměřuje na dopad malých, postupných kroků k dosažení větších cílů. Šimonovy poznatky z aplikované psychologie a růstového myšlení odhalují, jak mohou drobné, zvládnutelné experimenty vést k významným a trvalým změnám v osobní i profesní sféře. 

24. 1. 2024


DoToho podcast: Jak motivovat a vzdělávat zaměstnance a nezapomínat i na sebe

Tématem je: Jak motivovat a vzdělávat zaměstnance a zároveň nezapomínat na sebe. Dozvíte se, proč je důležité interní vzdělávání a seberozvoj. Co je třeba si uvědomit, než k nim přistoupíte? Jak k nim motivovat své zaměstnance i sám sebe?A kolik času bychom jim měli věnovat?Jak měřit výsledky a jejich reálný dopad?

1. 12. 2023


Podcast Zážeh: Jak připravit svůj tým na převzetí zodpovědnosti

„Zvědomte si záměry plánované změny. Mějte vizi. Tu komunikujte s lidmi. Zjistěte, jak to vidí vaši lidé. Jasně definujte, jak má vypadat finální stav. Komunikujte, v jaké fázi cesty jsme. A hlavně … kontrolujte svoje ego.“

15. 8. 2023


TALKSHOW Citronáda | Buzzwordy nebo téma dneška: WORKoholismus a WORK life-balance

Co je ještě „zdravé pracovní nasazení“ a co už je WORKoholismus?A není honba za worklife balancem jenom nějaká výmluva pro lenochy? Jak si zachovat duševní zdraví a nezbláznit se z toho?


🐘 Sloneek On Air: Je tyrkys novou barvou odpovědnosti ve firmách?

Video podcast s Michaelou Sekaninovou a Šimonem Steffalem o tyrkysu, ale i o interní komunikaci, mezigeneračních střetech, ownershipu a angažovanosti. V roli moderátora skvělý Milan Rataj ze Sloneek.

Podcast s Holky dRzý: Komunikace ve firmách aneb když komunikuješ jako „debil" 

Komunikace je hard skill a naprostý klíč k dlouhodobě dobrému fungování firem. Co vše dokáže nezvládnutá komunikace ve firmách zničit, kdo by měl být ve firmě vzorem správné komunikace a proč? Jakých chyb v komunikaci se nejčastěji dopouštíme nebo proč se bojíme otevřeně komunikovat ve firmách? Co je kontinuální mindset učení a jaký má dopad na konkurenceschopnost firmy? Na to vše se podívali Šimon Stefall s Oti @ Veru - Holky dRzý ve svém podcastu, který je NEJEN o HR s lehkostí, nadsázkou a humorem často „na hraně“.  Dobrá komunikace je základem úspěchu!


Odmítat byznys v B2B? Proč a jak.
PODCAST #83 s Martinem Bednářem

Je důležité se v byznyse naučit říkat NE, abychom si udrželi zaměření, kvalitu služeb i ziskovost. V tomto rozhovoru, kde hovoří Šimon Steffal s Martinem Bednářem, se dozvíte zkušenosti s tím, proč je důležité v B2B byznyse odmítat poptávky, který nepatří to mého core byznysu. A také, jak to dělat.

22. 11. 2022


INSTAGRAM LIVESTREAM s Brainee Akademií
Jak se nekritizovat a mít zdravé sebevědomí

O zdravém sebevědomí a také tom, jak se zbytečně nekritizovat, utlumit vnitřního kritika a umět se pochválit nebo pochvalu přijmout. Rozhovor ku příležitosti Dne duševního zdraví.


PODCAST NA POKEC
O mentoringu, tyrkysovkách a vedení týmů

Šimon Steffal v rozhovoru s Lukášem Augustýnem v jeho podcastu - mluvili spolu například o mentoringu, interní komunikaci, tyrkysových firmách nebo vedení týmů.


Linkedin rozhovor „CULTURE CASE STUDY"
Jak se buduje tyrkysová organizace

Šimon Steffal v rozhovoru pro Institut firemní kultury. Co je to tyrkysová organizace, jak funguje a je to budoucnost? Proč místo pohovorů děláme rozhovory a jak vypadá tyrkysová firemní kultura?


PODCAST „HROVINY" - DÍL 2
Když se organizace nerozvíjí, přestává být relevantní

Jak ve firmě nastavit rozvoj? Jak důležité je mít rozvoj napojený na obchodní cíle firmy? Jakou roli v rozvoji hraje HR? Jak motivovat zaměstnance k celodenním workshopům? Jak finančně náročné je pro firmu být "učící se organizací?


PODCAST „HROVINY" - DÍL 1
Mentoring je primárně o transferu zkušeností

Jaký je rozdíl mezi mentorem a koučem? Jak jako mentor poznám vyžádanou a nevyžádanou radu? Můžeme být úspěšní i bez mentora? Jak motivovat zaměstnance, aby k mentoringu přistupovali zodpovědně? Rada číslo 1 je udržet na uzdě své vlastní ego. Jak měřit rozvoj a efektivitu mentoringu?


ROZHOVOR PILULKA SHOW 
Jak konstruktivně a s respektem mluvit s lidmi okolo sebe

O tom, jak funguje nastavení mysli a jak mluvit s lidmi s respektem. Co je to empatické naslouchání a jakto, že opravdu dobře umí naslouchat jen málokdo. Šimon Steffal začíná v minutě 9:35.

13. 5. 2022


PODCAST REDESIGN
Konflikt je zdravá věc, často je motorem změny

Co vše sleduje na mítincích firem, jichž se účastní? Jaké chyby v týmové komunikaci vidí nejčastěji? Jak vypadá destrukční komunikační vzorec? V čem je důležité hluboké nadechnutí? Jak si může druhý člověk vysvětlit klidnou reakci? Jak vypadá empatické naslouchání? Jak odejít respektujícím způsobem z konfliktu? Co je to tyrkysová organizace a jak se buduje?


ROZHOVOR DO TOHO!
S mentorkou Jitkou Schmiedovou a jejím menteem Šimonem Steffalem

Rozhovor s mentorkou Jitkou Schmiedovou a jejím menteem Šimonem Steffalem, kteří byli součástí mentoringového programu DoToho!. Jak vnímáte mentoring a jeho přínos pro společnost? 


PODCAST SLOVO MÁ
Vzdělávání má primárně vycházet z nás. Z toho, že se nám chce

Jak náročné byly jeho firemní začátky? Jak dlouho se pohybuje na poli vzdělávání dospělých? Jak vnímal přerod z OSVČ do majitele firmy? Jak má nastavená pravidla vnitřní komunikace ve firmě a jak se mu daří motivovat lidi? Jak vysvětluje ostatním firmám, že vzdělávání má smysl? Jak vzdělávání ovlivnila koronavirová pandemie?


Změňte to.