Vzdělávání má primárně vycházet z nás. Z toho, že se nám chce (Podcast Slovo má...)

Odjíždím z podcastového studia. Volám ženě.
Eva: Jaké to bylo?
Já: Nevím, nic si nepamatuju 😲
Eva: 🤦🏻♀️ (její výraz si jen domýšlím)
Vážně, nepamatoval jsem z toho rozhovoru ani ťuk. Mozek má někdy zajímavý smysl pro humor.
Moji podcastovou premiéru ve Slovo má... jsem tak slyšel až o měsíc později 😀 a musím přiznat, že se tak trochu zvrtla.
A to z velmi zajímavých a užitečných tipů pro vaší (nejen) firemní komunikaci k mojí naprosto upřímné „leaderovské sebereflexi“
Díky tomu si teď můžete poslechnout, jak pracovat s kritikou a chybami, o empatické komunikaci, neefektivitě vzdělávání (když se nemůžete soustředit nebo nemáte čas) i třeba o tom, jak natrénovat empatii.
A pokud vás zajímá, jaké to je, mít firmu a ničemu zprvu nerozumět, nebo jakou zásadní chybu jsem udělal při budování svého interního týmu, neváhejte doposlouchat až do konce ❗
Velké díky Petr Schwank a EP Events & Production za příjemný rozhovor!
Budu rád za jakoukoliv zpětnou vazbu a přeji příjemný poslech 👇🏻
Další zajímavé články? Máme:
Sedmero pro zvýšení osobní produktivity očima HR stratéga Milana Rataje
Životní tempo se zrychluje a zvyšují se také očekávání. Efektivní využívání času a zdrojů se ze sféry klišé posouvá do pozice jedné z klíčových dovedností. Od mnoha lidí slýchám, že se potýkají s problémem nízké produktivity a neschopností plně využívat svůj čas. Vliv na to může mít množství práce nebo nesoustředěnost, značný podíl mohou hrát i sociální sítě a informační smog.
5 tipů pro smysluplnější meetingy
Jak vypadá váš kalendář? Možná v něm svítí na sebe těsně navazující meetingy od rána do pozdního odpoledne. To vypadá jako skutečně produktivní den! Co když je ale realita taková, že běžíte (nebo se přepojujete) z jednoho meetingu na druhý a tak tak mezitím stíháte skočit na toaletu a pro kávu, jen abyste zjistili, že v případě dobré poloviny z nich by se nic nestalo, kdybyste tam vůbec nebyli? Dnes vám přinášíme popis pár nejčastějších nešvarů, které vedou k neefektivitě schůzek a doporučení, jak s nimi zatočit.
Jak zlepšit svoje vyjadřování #2: Jakou roli hraje úsměv a co dělat, když jsem nervózní
V první části článku jsme se podívali na obsah našich sdělení při prezentacích nebo jiných projevech a na neverbální komunikaci. A možná vás překvapil i vlastní hlas. V tomto druhém „díle” se podíváme na sílu úsměvu a na tipy, jak uvolnit stres a napětí. Dnes vám přinášíme popis pár nejčastějších nešvarů, které vedou k neefektivitě schůzek a doporučení, jak s nimi zatočit.
Jak zlepšit svoje vyjadřování #1: Váš obsah a řeč těla
Mluvíte někdy před skupinou lidí? Prezentujete? Pokud si chcete zlepšit své vyjadřovací schopnosti a zvědomit si svou neverbální i verbální komunikaci a být tak lepšími komunikačními partnery právě při přednesu nebo prezentacích, pak přesně pro vás může být tento článek. Je kompilací šestidílného seriálu, který vycházel formou příspěvků na LinkedIn a přinášíme ho ve dvoudílném článkovém „seriálu”.
Jak vybudovat mentoringový program na pracovišti
Přemýšlíte o zavedení mentoringového programu na vašem pracovišti? Přinášíme partnerský článek od Femme Palette, ve kterém najdete navrženou strukturu, kterou byste se měli řídit pro úspěšné vybudování mentoringového programu.
Když to mezi kolegy neklape #2: Efektivní metody řešení konfliktů v pracovním prostředí
Znáte to - v každé organizaci se občas vyskytnou spory mezi zaměstnanci, nebo dokonce mezi členy týmu a jejich lídrem. Ale co udělat, když se taková situace stane? Jak najít nejvhodnější řešení sporů? Direktivní rozhodnutí o tom, jak spor vyřešit často nestačí. V následujícím článku se podíváme na různé způsoby řešení sporů a pomůžeme vám najít ten nejlepší postup pro vaši organizaci.
Když to mezi kolegy neklape #1: Typy konfliktů v pracovním prostředí
Konflikty na pracovišti jsou běžným jevem v každé organizaci a mohou mít zásadní vliv na celkovou produktivitu a morálku zaměstnanců. Mohou vznikat z různých důvodů, jako jsou rozdíly v názorech, špatná komunikace, soupeření o zdroje nebo dokonce osobnostní střety. Pokud se tyto konflikty neřeší, mohou eskalovat a způsobit rozpad komunikace, snížit motivaci a produktivitu. Proto je nezbytné, aby organizace měly dobře strukturovaný plán pro jejich efektivní řešení. V tomto článku se podíváme nejprve na sedm typických typů konfliktů na pracovišti a potom na cesty, kterými lze zmiňované situace řešit.
Lídr hrdinou v boji proti toxické produktivitě a prezentismu - TIPY pro vás!
Vést nešťastné lidi na pokraji vyhoření nechce asi žádný lídr. Nebo být tím, kdo je do tohoto krajního stavu nechá dojít nebo tomu dokonce nevědomky napomůže. Tým dlouhodobě frustrovaných nespokojených zaměstnanců totiž stěží dosáhne byť jen průměrných výsledků a i to za značně vysokou cenu.Proto je právě prevence nejlepším možným řešením. Před čím byste měli sebe a své lidi tedy bránit?
Co je digitální prezentismus a proč byste si na něj měli dávat pozor?
Označení „toxické“ se v poslední době používá pro čím dál více věcí. Ve spojení s firemní kulturou a celkovým firemním nastavením se často nejedná o přílišnou nadsázku. V práci trávíme velkou část svého dne a tak pokud je některý její aspekt škodlivě nastavený, pomalu ale jistě nás tráví a žene vstříc depresím, úzkosti a vyhoření… V předchozím článku jsme popsali nebezpečný fenomén toxické produktivity (pokud jste jej ještě něčetli a rádi byste, najdete ho ZDE >>). A právě v něm jsme už naťukli problém prezentismu, který jde často s toxickou produktivitou ruku v ruce.
Komunikace ve firmách aneb když komunikuješ jako „debil" (PODCAST)
Komunikace je hard skill a naprostý klíč k dlouhodobě dobrému fungování firem. Co vše dokáže nezvládnutá komunikace ve firmách zničit, kdo by měl být ve firmě vzorem správné komunikace a proč? Jakých chyb v komunikaci se nejčastěji dopouštíme nebo proč se bojíme otevřeně komunikovat ve firmách? Co je kontinuální mindset učení a jaký má dopad na konkurenceschopnost firmy? Dobrá komunikace je základem úspěchu.
Děláte toho dost? Aneb toxická produktivita a jak se s ní vypořádat
Byli jste dnes produktivní? A jak se to vlastně pozná? Možná se vám při pomyšlení na takové zhodnocení vlastního dne trochu svírá žaludek. Všichni totiž tak nějak cítíme, že ve společnosti zaměřené na rychlost, pokrok a výkon se příliš nenosí nicnedělání a odpočinek. Nebo minimálně ne to, že se k takové náplni dne otevřeně přihlásíte. S tím, jak se všichni snažíme využívat čas maximálně naplno a efektivním způsobem, ovšem přichází zdvižený prst. Není ta produktivita už toxická? Prospívá nám? Prospívá vůbec někomu?
Psychologické bezpečí #2: Konkrétní a funkční tipy, jak na něj
V předchozím článku jsme psali o tom, co je to psychologické bezpečí a proč je opravdu dobré se jím v organizaci zabývat. V tomto pokračování se podíváma na ryze praktické tipy, které vám pomohou psychologické bezpečí ve vaší firmě rozvíjet. Co tedy můžete dělat pro to, aby se lidé ve vaší firmě cítili dobře a bezpečně natolik, aby mohli upřímně a otevřeně sdílet svoje názory, pocity a myšlenky?