VIDEO PODCAST: Je tyrkys novou barvou odpovědnosti ve firmách?
Šimon s Míšou se skvěle doplňují a v roli moderátora je Milan Rataj ze Sloneek® - jednoduše je na co se těšit! 🎙
Mluví se o:
👉 Různých modelech řízení firem (a hlavně o tom tyrkysovém)
👉 Interní komunikaci
👉 Mezigeneračních střetech (i aktuálním tématu Gen Z)
👉 Ownershipu
👉 Angažovanosti
...a mnohem víc!
Další zajímavé články? Máme:
AI přichází! Dokáže ale nahradit workshopy a školení?
Už několik měsíců uběhlo od momentu, kdy se najednou vyrojily doslova tisíce nástrojů využívajících umělou inteligenci pro všechno možné i nemožné. Zejména Chat GPT způsobil revoluci. Všechno je s ním tak nějak jednodušší. A i já mám občas tendence po něm sahat jako po prvním nástroji. V hlavě mi běží, kolik času by mi ušetřily prompty typu „GPT, ukliď mi kuchyň“ nebo „GPT, umyj mi vlasy“... Ale tak daleko ještě nejsme. Jsou věci, ve kterých jsme jako lidé stále nenahraditelní. A zdá se, že komunikace by měla být jednou z nich. Je to přece interakce mezi dvěma lidmi. Můžeme tedy říci, že se jako specialisté na toto téma nemusíme obávat toho, že nás nahradí nějaký šikovný prográmek?
Jak nás strach brzdí a jak ho porazit v pěti krocích
Ať už horory máte rádi, nebo ne, asi se shodneme, že nikdo z nás by v nich nechtěl žít. Ale někdy se bojíme. Třeba když stojíme před velkou výzvou. Jedna část nás se chce posunout dál, chce té situaci čelit. Ta druhá se krčí v koutě pod tíhou myšlenek jako „Co když to podělám?“ nebo „To prostě nemůžu zvládnout!“. Jen málo z nás před neznámými situacemi, kdy se od nás něco očekává, srší sebevědomím (a je to pak vůbec výzva, pokud do ní jdeme úplně na jistotu?). Nervozita je ve vyšší či nižší míře nicméně přítomna vždy. A někdy je doslova paralyzující. Jak a v čem nás strach brzdí? A jak se s ním nejúčinněji můžete vypořádat?
Delegujte a žijte
Možná to zažíváte také - situace, kdy končíte svůj běžný den v práci s pocitem, že toho máte hodně? Všechno leží na vás, s vámi to vše začíná a končí? Cítíte, že vám nezbývá čas na sebe, na rozvoj, na rodinu či přátele? Slovo odpočinek nemáte ve svém slovníku? Hledáte řešení, jak to změnit a stále dokola si jako „mantru” opakujete otázku: existuje na to nějaký lék, cesta, jak z toho ven? Dobrá zpráva je, že ANO! Jedním z řešení je„kouzlo“ jménem DELEGOVÁNÍ.
Konflikt v týmu? 9 kroků eskalace podle Glaslova modelu
Konflikty na pracovišti jsou nevyhnutelné, zejména v dynamických technologických společnostech, kde se týmy rychle mění a inovace jsou na denním pořádku. Klíčem k úspěchu je umět konflikty rozpoznat , určit míru jejich závažnosti a účinně je řešit. V tomto článku se zaměříme na model eskalace konfliktu Friedricha Glasla, který nám poskytne rámec pro identifikaci a řešení konfliktů v týmech.
Tyrkysové organizace: Vyšší úroveň kreativity, výkonnosti a štěstí
Koncept tyrkysové organizace nebo tyrkysové firmy je založený na myšlence, že lidé jsou nejúspěšnější, když jsou vnitřně motivováni a mají svobodu rozhodování, což se může projevit v lepší kreativitě, výkonu a jejich subjektivní spokojenosti. Proto se v této organizaci klade velký důraz na podporu sebeřízení, autonomii a osobní rozvoj členů.
Čtyři jezdci komunikační apokalypsy
Jistě jste již slyšeli o čtyřech jezdcích apokalypsy, kteří symbolizují katastrofické události, které přinášejí zkázu a zánik. Ale co když vám řekneme, že existuje ještě jedna apokalypsa, která může nastat v našem každodenním životě a ovlivnit naše mezilidské vztahy? Tuto apokalypsu nazýváme "komunikační apokalypsa", a stejně jako její biblická sestra, i tato má své čtyři jezdce.
Sedmero pro zvýšení osobní produktivity očima HR stratéga Milana Rataje
Životní tempo se zrychluje a zvyšují se také očekávání. Efektivní využívání času a zdrojů se ze sféry klišé posouvá do pozice jedné z klíčových dovedností. Od mnoha lidí slýchám, že se potýkají s problémem nízké produktivity a neschopností plně využívat svůj čas. Vliv na to může mít množství práce nebo nesoustředěnost, značný podíl mohou hrát i sociální sítě a informační smog.
5 tipů pro smysluplnější meetingy
Jak vypadá váš kalendář? Možná v něm svítí na sebe těsně navazující meetingy od rána do pozdního odpoledne. To vypadá jako skutečně produktivní den! Co když je ale realita taková, že běžíte (nebo se přepojujete) z jednoho meetingu na druhý a tak tak mezitím stíháte skočit na toaletu a pro kávu, jen abyste zjistili, že v případě dobré poloviny z nich by se nic nestalo, kdybyste tam vůbec nebyli? Dnes vám přinášíme popis pár nejčastějších nešvarů, které vedou k neefektivitě schůzek a doporučení, jak s nimi zatočit.
Jak zlepšit svoje vyjadřování #2: Jakou roli hraje úsměv a co dělat, když jsem nervózní
V první části článku jsme se podívali na obsah našich sdělení při prezentacích nebo jiných projevech a na neverbální komunikaci. A možná vás překvapil i vlastní hlas. V tomto druhém „díle” se podíváme na sílu úsměvu a na tipy, jak uvolnit stres a napětí. Dnes vám přinášíme popis pár nejčastějších nešvarů, které vedou k neefektivitě schůzek a doporučení, jak s nimi zatočit.
Jak zlepšit svoje vyjadřování #1: Váš obsah a řeč těla
Mluvíte někdy před skupinou lidí? Prezentujete? Pokud si chcete zlepšit své vyjadřovací schopnosti a zvědomit si svou neverbální i verbální komunikaci a být tak lepšími komunikačními partnery právě při přednesu nebo prezentacích, pak přesně pro vás může být tento článek. Je kompilací šestidílného seriálu, který vycházel formou příspěvků na LinkedIn a přinášíme ho ve dvoudílném článkovém „seriálu”.
Jak vybudovat mentoringový program na pracovišti
Přemýšlíte o zavedení mentoringového programu na vašem pracovišti? Přinášíme partnerský článek od Femme Palette, ve kterém najdete navrženou strukturu, kterou byste se měli řídit pro úspěšné vybudování mentoringového programu.
Když to mezi kolegy neklape #2: Efektivní metody řešení konfliktů v pracovním prostředí
Znáte to - v každé organizaci se občas vyskytnou spory mezi zaměstnanci, nebo dokonce mezi členy týmu a jejich lídrem. Ale co udělat, když se taková situace stane? Jak najít nejvhodnější řešení sporů? Direktivní rozhodnutí o tom, jak spor vyřešit často nestačí. V následujícím článku se podíváme na různé způsoby řešení sporů a pomůžeme vám najít ten nejlepší postup pro vaši organizaci.